W CPI SZKOLIMY ON-LINE
Więcej ...
PARP dofinansowuje szkolenia CPI
Od 1 stycznia 2021 r. zaczną obowiązywać zupełnie nowe przepisy dotyczące udzielania zamówień publicznych. Ich wejście w życie jest niezwykle oczekiwaną zmianą w całym systemie zamówień publicznych. Oprócz zmian w samej procedurze, przewidziane zostały również nowe elementy - faza przed wszczęciem postępowania oraz faza po realizacji umowy. Zarówno od zamawiających, jak i od wykonawców wymagać się będzie sprawnego poruszania się w przepisach nowej ustawy Prawo zamówień publicznych od dnia ich wejścia w życie. Zamawiający mogą odnieść znaczące korzyści z umiejętnego wykorzystania nowych regulacji, w szczególności będą mogli sprawniej przeprowadzać postępowania i uzyskiwać lepszy przedmiot zamówienia. Wykonawcy zaś mogą uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną. Celem szkolenia jest kompleksowe omówienie przepisów, zasad i reguł, jakie będą obowiązywały na rynku zamówień publicznych od 1 stycznia 2021 r.
Szkolenie jest kierowane do wszystkich uczestników rynku zamówień publicznych - zarówno do pracowników zamawiającego (osoby z komórek zamówień publicznych oraz osoby merytoryczne), jak i potencjalnych wykonawców. Korzyści ze szkolenia mogą również odnieść kontrolujący zamówienia publiczne, także wszystkie osoby zainteresowane udzielaniem zamówień publicznych.
Szkolenie przeprowadzi: Mateusz Brzeziński, partner w kancelarii JBP Jarzyński Brzeziński Partners. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w zamówieniach publicznych. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej zamawiających i wykonawców pod względem zamówień publicznych. Wspiera te podmioty na każdym etapie procedury udzielenia zamówienia publicznego. Z powodzeniem reprezentuje Klientów przed Krajową Izbą Odwoławczą. Jest autorem licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych, prawa Unii Europejskiej oraz prawa handlowego. Prowadził szereg szkoleń, warsztatów i prelekcji dotyczących zamówień publicznych dla sektora prywatnego i publicznego. Biegle posługuje się językiem angielskim. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (licencjat), Uniwersytetu SWPS (magister), Utrecht University (LL.M.), Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy (DBA) oraz uczestnik wielu kursów na zagranicznych uczelniach, np. Yale University, Lund University, University of Chicago.
Czas trwania szkolenia: od godz. 09:30 do ok 15:00
Program
I. Wprowadzenie:
- dlaczego nowa ustawa PZP?
- odesłanie do innych aktów prawnych,
- elektronizacja zamówień publicznych,
- podstawowe definicje i pojęcia.
II. Przygotowanie postępowania:
- analiza potrzeb i wymagań,
- wstępne konsultacje rynkowe,
- szacowanie wartości zamówienia,
- role w postępowaniu (np. kierownik zamawiającego, komisja przetargowa).
III. Kwalifikacja podmiotowa:
- warunki udziału w postępowaniu,
- podstawy wykluczenia z postępowania,
- tworzenie konsorcjum,
- udostępnienie zasobów podmiotu trzeciego,
- podmiotowe środki dowodowe.
IV. Opis przedmiotu zamówienia:
- warunki stworzenia dobrego opisu przedmiotu zamówienia,
- najczęściej popełniane błędy,
- przedmiotowe środki dowodowe.
V. Składanie, otwarcie i ocena ofert:
- kryteria oceny ofert,
- warunki składania ofert - o czym należy pamiętać,
- procedura otwarcia ofert,
- wezwania - do wyjaśnień, uzupełnień, rażąco niskiej ceny,
- wybór oferty najkorzystniejszej.
VI. Środki ochrony prawnej:
- odwołanie do KIO,
- postępowanie przed KIO,
- skarga do sądu,
- ugoda i pozasądowe.
VII. Procedury udzielania zamówień:
- przetarg nieograniczony,
- przetarg ograniczony,
- zamówienia z wolnej ręki,
- tryb podstawowy.
VIII. Umowy:
- zabezpieczenie należytego wykonania umowy,
- zawarcie umowy,
- zmiany umowy,
- ewaluacja umowy.
|