W CPI SZKOLIMY ON-LINE
więcej ...
PARP dofinansowuje szkolenia CPI
Zapraszamy na szkolenie poświęcone jednemu z najważniejszych tematów, z jakim mierzy się biznes w 21 wieku – cyberbezpieczeństwu. Podczas webinarium omówimy zmiany prawne i trendy biznesowe w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz modelowania umów IT. Szkolenie poprowadzi jeden z najbardziej znanych praktyków prawa nowych technologii na polskim rynku – mec. Artur Piechocki, radca prawny, założyciel kancelarii APLAW, wieloletni doradca prawny w NASK, założyciel Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIT.
Grupa docelowa:
- Prawnicy wewnętrzni przedsiębiorstw (in-house).
- Działy bezpieczeństwa w firmach.
- Działy IT.
- Działy wdrożeniowe oprogramowanie.
- Działy ryzyka i compliance.
- IOD Inspektorzy Danych.
- Właściciele firm IT.
- Start-upy i firmy innowacyjne.
Szkolenie poprowadzi: mecenas Artur Piechocki - radca prawny, założyciel kancelarii APLAW, prezes Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIT
Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i przemysłowej, prawie technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych (ICT), ochronie danych i prywatności oraz cyberbezpieczeństwie. Posiada 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu audytów prawnych i doradztwie prawnym na rzecz spółek polskich i międzynarodowych, głównie z sektora IT, telekomunikacji i mediów.
Czas trwania szkolenia od 10:30 do ok. 14:00
Program
- Cyberbezpieczeństwo – wprowadzenie oraz omówienie podstawowych pojęć. Co powinniśmy wiedzieć, aby zapewnić skuteczną obronę swoich danych i organizacji.
- Aktualne obowiązki podmiotów objętych przepisami prawa z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego.
- Co nas czeka w zakresie cyberbezpieczeństwa - planowane zmiany w przepisach, rozszerzenie zakresu przedmiotowego i podmiotowego obowiązków.
- Zarządzanie ryzykiem z pogranicza RODO i cyberbezpieczeństwa, wzajemne przenikanie się przedmiotu ochrony.
- Znane incydenty z zakresu cyberbezpieczeństwa.
- Ransomware – globalny koszt w ciągu 10 lat to ponad 260 mld USD.
- Najciekawsze sytuacje naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego.
- Czy warto outsourcować cyberbezpieczeństwo?
- Konstruowanie umów outsourcingowych z zakresu cyberbezpieczeństwa.
|