Witam serdecznie, dziękuję za Państwa pracę. Spodobał mi się pomysł podcastów. Krótko: idealny pomysł! Jedna uwaga: ta muzyka w tle uniemożliwia zrozumienie prelegentów/dyskutantów. Proszę spróbować przesłuchać np. na laptopie. Nic nie jestem w stanie zrozumieć. Może warto ją usunąć.
Pozdrawiam
Leszek Pająk
Celownik #46 Newsletter CeL
CeLownik #46 | czerwiec 2022
MIESIĄC Z REFLEKSJĄ I ODPOCZYNKIEM
Jeszcze tylko jedne zajęcia, ostatni egzamin i można zabrać się za odpoczywanie. Najlepiej zaplanowane i przemyślane, aby w pełni zregenerować umysł i ciało przed kolejnym rokiem akademickim.
Zanim jednak zanurzycie się w wodach Zatoki Puckiej, zapraszamy do spojrzenia z pewnej odległości na ten mijający rok i zadanie sobie pytań o to, co się udało, co można byłoby zmienić, a co zdecydowanie wymaga zaprzestania w obszarze Waszej praktyki dydaktycznej. Ponieważ taki wgląd nie jest łatwy - zwykle w głowie galopuje nam milion myśli - weźcie na początek jedno wystąpienie, jedne zajęcia czy doświadczenie i poddajcie je refleksji. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak to zrobić. A potem już tylko relaks.
Jak zostać refleksyjnym praktykiem
# Krótkie wprowadzenie o tym, co zrobić, aby zmieniać swoją praktykę pod wpływem refleksji poczytaj
# Sprawdzone zasoby poczytaj
# Refleksyjna praktyka w pigułce poczytaj
# Dydaktyczne refleksje Rafała Kłeczka (WEAIiB) o angażowaniu studentów poczytaj
# Przyjrzyj się refleksyjnie swojemu perfekcjonizmowi poczytaj
# Weź udział w refleksyjnym webinarze z Krzysztofem Kluzą (WEAIiB) o angażowaniu studentów na wykładach [9.06 godz. 10:00] zapisz się
# Podyskutuj z Michałem Mazurem (Hokkaido University) i Weroniką Adrian (WEAIiB) o dydaktyce w Japonii, Włoszech i Polsce [13.06 godz. 10:00] zapisz się
# Wpadnij na meet-up podsumowujący Twój rozwój z CeLem [22.06 godz. 9:00] zapisz się
# SZKOLENIA
Gry szkoleniowe z Wojtkiem Baranem [20-21.06, godz. 9:00 – 12:30] zapisz się
# UPEL MOODLE 4.0
Pracujemy nad wdrożeniem nowej wersji Uczelnianej Platformy e-Learningowej. Po zakończeniu sesji poprawkowej, a przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego czeka Was kilka dni bez UPELa. Za to później same fajne rozwiązania, które krótko opisaliśmy.
Co nowego na UPeLu
# PODCAST "DYDAKTYKA NA CELOWNIKU"
Uruchomiliśmy dla Was pierwszy w Polsce, akademicki podcast dydaktyczny, w sam raz do słuchania na hamaku albo kiedy na inne formy brakuje czasu.“Dydaktyka na CeLowniku” to dydaktyczne espresso – opowiadamy o tym co najważniejsze i najistotniejsze w wybranym temacie. Ukazały się już 3 odcinki - o kształceniu opartym na kompetencjach, informacji zwrotnej oraz komunikacji bez przemocy. Po wakacjach spodziewajcie się regularnej dawki dydaktycznych opowieści.
Posłuchaj podcastu
# NOWY E-PODRĘCZNIK OPEN AGH
"Podstawy chemii nieorganicznej - układ okresowy" autorstwa Haliny Krawiec, Urszuli Lelek-Borkowskiej i Marii Starowicz z WO to trzeci otwarty e-podręcznik z chemii, dostępny także w aplikacji mobilnej.
Zobacz e-podręczniki z chemii
# FEEDBACK DAJ CeLOWI
Do 10.06 możecie ocenić administrację i infrastrukturę Uczelni oraz podzielić się refleksjami nt. programów studiów w ramach ankiety Uczelnianego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia. Warto wykorzystać tę możliwość.
Weź udział w badaniu
Chcesz robić dobry e-learning i zmieniać dydaktykę, ale nie wiesz od czego zacząć?Przyjdź, zadzwoń, napisz - ul. Czarnowiejska 50b, 12 617 37 69, cel@agh.edu.pl
![]()
Centrum e-Learningu
Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie
Wypisz się z listy | Zmień ustawienia | Czytaj na stronie ![]()